Málo prý piju, ale nemám žízeň.
Málo prý piju, ale nemám žízeň. (nemyslím samozřejmě alkohol;-)
Tělo se množství dodávané tekutiny přizpůsobí. Takže Vám "nehlásí", že má žízeň, i když má tekutiny málo. (Málo tekutin ale dělá tělu problémy - BOLÍ HLAVA - suchá pleť ..MOČOVÉ KAMENY..může proběhnout mozková mrtvice (= obzvlášť pokud málo pijete + kouříte + berete antikoncepci = docela rizikové chování!)
Ze dne na den množství vypité tekutiny pravděpodobně např. o 1litr nezvýšíte. Proto postupně přidávejte každý den trochu tekutiny navíc až dospějete k dostatečnému dodeji tekutin do Vašeho těla:-) Třeba první týden navíc deci tekutiny dopoledne a půl deci večer, další týden 1+1/2 deci tekutiny dopoledne a deci tekutiny večer,..atd. až budete pít cca 2,5litru/ denně.
Podstatné je pít BĚHEM dne, nikoliv 3 x denně hromadu tekutiny najednou, aby byla "splněna norma příjmu tekutiny"!! (Musím říct, že je to lehké napsat a dost těžké dodržovat;-)
Snažte se pít dříve, než tělo hlásí "mám žízeň" (pokud tělo "hlásí žízeň", pijete pozdě..)..pokud jste jinak zdraví, máte chodit cca každé 2 - 2,5 hodiny na "malou"...
Pokud např. máte teplotu, máte průjem, je venku teplé počasí, zvracel/ zvracela jste, kašlete, máte rýmu, sportujete, apod. - navyšte příjem tekutin oproti svému normálnímu příjmu!
P.S:
Pan inženýr Havlíček v pořadu Jste to co jíte uvádí denní dodávku vody za normálních okolností (tj. pokud není venku pařák, nemáte průjem, rýmu, teplotu, atd., to musíte příjem tekutin navýšit o vzniklé ztráty !!) do těla = 3dcl na 10 kg hmotnosti, tj. 1,8 litru při 60 kg.